Amy Fahave

narozena: 19.2.2006
matka: Beata z Lhotecké linie
otec: Ufo de la Montagne du Seigneur
RTG: DKK 1/2
Fotogalerie: Zde

Amy je naše zlatíčko. Je to temperamentní fenka s veselou povahou. Na zahradě je to klidná psice, ale venku na procházkách totální praserónka a divoška. Bahnění, koupání, běhání v rozbahněném poli, po lesích a loukách to je její láska. Na procházkách ji v podstatě moc nevidíme ?, neustále běhá z jednoho pole na druhé nebo pije z kde jaké kaluže, hrabe na poli myši a u nás jde jen zřídka. Je to takový blázínek co miluje pohyb. Z počátku se jí moc líbilo číhat na jakoukoli zvěř. Teď už ale pochopila, že bažant nebo koroptev ulétne a už je nechytí, tak těm dává pokoj, ale taková srna nebo zajíc, to je jiná……….. ??. U domu je to výborná hlídačka. Svým štěkotem upozorní na každého kdo stojí za plotem, ale jak zjistí, že je to vítaná návštěva, ocásek se jí hned rozvrtí a je šťastná, že má nový „objev“ na hraní.
Amy byla od mala na celé naší rodině dost závislá. Byla pořád s námi i doma. Lehávala s páničkem i v posteli než jsme ji pořídili beuaceroního kamaráda Mantyho. Tak rychle si na sebe zvykli, že nás už v podstatě moc nepotřebují a jsou spolu venku na zahradě. Moc ji obdivujeme, protože Manty ji dává pořádně zabrat. Je to takový grázlík, ale Amy to na jednu stranu vyhovuje. Honí se spolu kolem domu, po zahradě, tahají se o hračky, ale na procházkách by ho nejraději někde nechala, aby měla klid na své aktivity.
Amy chodí pravidelně na cvičák, věnuje se agilitám, poslušnosti a obranám. Miluje dlouhé procházky a s pánečkem chodí dogtrekking.
Je to zkrátka super fena co miluje jakoukoliv rošťárnu.
© Copyright by Maši