Aimant L´Ami Noir

narozen: 20.8.2007
matka: Airin des Gardiens aux Coeurs Tendres
otec: Seneque de la Dame de Coeur
RTG:15.9.2008 DKK 0/0
Fotogalerie: Zde

Manty je celkem pohodový psík, je milý, mazlivý, hravý, lumpačivý, ale i lenivý, pomalý, tvrdohlavý pohodář, který se ale taky umí často pořádně rozdivočit. Z počátku jsme si mysleli, že to bude pravý „francouz“, ale skutečnost je jiná. Na procházkách se vyhýbal velikým obloukem kalužím, blátu, potůčkům a podobným aktivitám co Amy brala útokem. Vždy na ni jen zkoumavě pohlížel a nechápavě přemýšlel co tak blázní. Teď je to právě on, co taková místa vyhledává jako první. Čím větší kaluž s blátem, tím je spokojenější.
Manty je také výborný stavebník – pánečkovi na stavbě zničil kde co -vlastně úplně všechno ?, líbí se mu i kabely pod proudem, cement, lešení atd. Je to poděs stavby. No a o zahradě raději ani nemluvím – jáma vedle jámy a všude roztahané věci co někde našel. Je to takový pravý opak hodné Amy, která nikdy nic nezničila. K Amy se chová, moc pěkně. Milují se od samé chvíle co jsme si ho přivezli domů. Jen ji obdivujeme jak je k němu hodná. Manty neustále stojí u její hlavy a štěká ji do ouška, schválně se jí plete při číhání na jiná zvířata, kouše a tahá ji za kůži apod. Má s ním opravdu obrovskou trpělivost.
Manty miluje procházky s pomalejší chůzí, jak jsem již psala, je to takový pohodář. Ujde dlouhou vzdálenost, ale svým „ pomalým“ tempem. Rád se cachtá a koupe v jakékoliv vodě. V současné době navštěvuje pravidelně cvičák. Chodí do psí školičky, kde se učíme základní poslušnosti, chůzi po kladině, různé překážky apod. A za odměnu na konci výuky ho nechávám běhat tunely v Agilitách, protože je z nich úplně nadšený. Výcvik ho moc baví.
Je to zkrátka milý psík s radostí v kukadlech.
© Copyright by Maši